产品中心
PRODUCTS


产品简介
8寸电容触摸屏模组。可选光学绑定或框贴。搭配京东方、天马、群创、友达8寸液晶显示屏,提供800*600或1024*768分辨率
| Specification | |
| Model | HCTP080114L |
| Size | 8 inch |
| Product Name | 8inch 多点电容屏 |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Outline Dimension | 183.00*141.00mm |
| Active Area | 163.00*122.50mm |
| Thickness | 1.5mm |
| Touch Points | 10 Points |
| Transmittance | ≥85% |
| Front Surface | Clear |
| Surface Hardness | ≥6H |
| Interface | USB&IIC&UART |
| Brightness | 350nits |
| Resolution | 800*600/1024*768 Optional |
| Operation Temprature | -20-70 deg.C |
| LED Life Time | 30,000hrs |
| Structrue | G+G |
| Touch Controller IC | ILI2511 |
| Controller State | COF(Chip on FPC)/Control Board |
| OS | Android、Linux、Windows(Embedded、CE/XP/2000/Vista/7/8/10/11)Mac、QNX、Neokylin |
| Safety Regulation | RoHS |
| Recommended LCD | BOE TIANMA AUO INNOLUX |
| General Business Clauses | |
| MOQ | 2 Pieces |
| Lead Time | Sample 1-2Days,2-4Weeks for mass production |
| Trade Terms | EXW |
| Payment | 100%Payment in advance for Sample,50% T/T in advance and 50% before delivery for mass production |
| Warranty | 12 Months |
| Package | Plastic Tray+ anti-static Foam+paper card+ vacuum Bag+Carton |